راهنمای نرم افزار ۴۰۰۰ واژه ضروری

آموزش ساخت حساب کاربری

برای ساخت حساب کاربری در نرم افزار، نوای کشویی سمت راست برنامه را باز کرده و سپس دکمه ورود/ثبت نام را لمس نمایید.
در صفحه باز شده می توانید به ۲ روش برای خود حساب کاربری بسازید :
۱. توسط جیمیل : برای ثبت نام به صورت سریع می توانید دکمه "ورود با حساب گوگل" را لمس کرده و در صفحه باز شده جیمیل خود را انتخاب کرده ( اگر به حساب جیمیل خود وارد نشده باشید باید در این قسمت به آن وارد شوید) تا ثبت نام شما تکمیل شود.
۲. توسط ایمیل و پسورد : در کادر ایمیل، آدرس ایمیل خود را وارد کرده و دکمه ورود/ثبت نام را لمس نمایید.سپس در قسمت بعدی، نام خود، به همراه رمز عبور دلخواه و تکرار رمز عبور را وارد کرده و دکمه ثبت نام را بفشارید.
در صورت موفقیت آمیز بودن یک حساب کاربری برای شما ساخته می شود. پس از ساخت حساب کاربری نیاز است که ایمیل خود را تایید نمایید
، برای تایید حساب کاربری، به ایمیل خود مراجعه کرده و لینکی که از طرف شرکت آریامس برای شما فرستاده شده است را باز نمایید تا حساب کاربری شما تایید شود. (ممکن است ایمیل ارسال شده به پوشه spam ایمیل شما رفته باشد). حال به نرم افزار ۴۰۰۰ لغت برگشته و در صفحه اصلی، وارد قسمت پروفایل شوید.
در این صفحه با لمس دکمه “تایید ایمیل” می توانید روند فعال سازی حساب کاربری خود را به پایان برسانید.
نکته : در صورتی که لینک فعال سازی ایمیل برای شما ارسال نشده است می توانید با لمس دکمه “تایید ایمیل” و انتخاب گزینه “ارسال لینک” مجدد لینک فعال سازی را برای خود ارسال نمایید.
و اگر همچنان مشکل تایید ایمیل داشتید، با همان ایمیل، با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا مشکل شما برطرف شود.

نحوه بازیابی خرید قبلی

به جهت بازیابی خرید خود می بایست ابتدا یک حساب کاربری برای خود در نرم افزار بسازید.
حال باید توجه داشته باشید که در گذشته از چه طریقی کتاب ها را خریداری کرده بودید، زیرا برای بازیابی خرید قبلی باید از همان طریق اقدام نمایید، اگر از بازار و یا مایکت نرم افزار را خریداری کرده اید باید از طریق همان مارکت نرم افزار را نصب نمایید. (در این صورت باید نرم افزار را حذف کرده، به مارکت مورد نظر رفته و نرم افزار را دانلود و نصب نمایید.)
همچنین از طریق وب سایت ما نیز نرم افزار قابل خریداری بوده است که در این مورد می توانید با ما تماس بگیرید تا خرید شما را پیگیری نماییم.
1. بازیابی خرید مارکت : برای بازیابی خرید از طریق مارکت، کافیست ابتدا با همان ایمیل و یا شماره همراهی که قبلا برنامه را خریداری کرده اید، وارد حساب کاربری خود در همان مارکت شده و سپس به صفحه اصلی نرم افزار رفته، منو کشویی سمت راست برنامه را باز کرده، گزینه "خرید برنامه" را لمس کرده تا به صفحه خرید و بازیابی خرید هدایت شوید.
در این صفحه دکمه "کد خریدم را ندارم" را لمس کرده و سپس دکمه دریافت اطلاعات خرید از مارکت را لمس نمایید تا خریدهای شما را از مارکت دریافت شده و نرم افزار فعال سازی شود.
2. بازیابی خرید وب سایت : برای بازیابی خرید خود از طریق وب سایت، ابتدا باید کد خرید خود را پیدا نمایید، کد خرید شما هنگامی که نرم افزار را خریداری کرده اید به ایمیل شما ارسال شده است که می توانید در ایمیل خود آن را جستجو نمایید، در صورتی که موفق به پیدا کردن کد خرید قبلی خود نشدید، با ما تماس بگیرید تا کد خرید شما برایتان ارسال شود.
پس از دریافت کد خرید خود، آن را کپی کرده و سپس نرم افزار 4000 لغت را اجرا نمایید، منو کشویی سمت راست برنامه را باز کرده و گزینه " خرید برنامه " را لمس نمایید تا صفحه خرید و بازیابی خرید باز شود. در این صفحه دکمه "کد خریدم را همراه دارم" را لمس کرده و کد خرید را در کادر مربوطه وارد کرده و دکمه ثبت را لمس نمایید. در پنجره باز شده کد خرید خود را وارد کرده و گزینه ثبت را لمس نمایید تا خرید شما از طریق سرور برنامه بررسی شود و نرم افزار فعال سازی شود.

پس از فعال سازی نرم افزار، محتوای کتاب ها شروع به دانلود کردن، می شوند، که در صورت موفقیت آمیز بودن پیغام فعال سازی برای هر کتاب نمایش داده می شود. سپس می توانید از نرم افزار استفاده نمایید.
نکته : در صورتی که در حین بازیابی خرید با مشکلی مواجه شوید صفحه سوالات متداول را مطالعه نمایید تا با راه حل مشکل خود آشنا شوید.

نحوه خرید نسخه کامل برنامه

برای خرید نسخه کامل برنامه شما می بایست ابتدا یک حساب کاربری برای خود در نرم افزار بسازید.
حال در نرم افزار 4000 لغت به صفحه ” خرید برنامه ” ( واقع در منو کشویی سمت راست برنامه ) بروید. حال به دو روش می توانید نرم افزار را فعال سازی نمایید : 1. خرید از طریق مارکت : ابتدا به حساب کاربری خود در مارکتی که نصب دارید ( بازار/مایکت) وارد شوید، در صورتی که حساب کاربری ندارید می توانید با وارد کردن شماره موبایل یا ایمیل خود در مارکت یک حساب کاربری برای خود بسازید.
در صورتی که از مارکت بازار استفاده می کنید، و قبلا با ایمیل ثبت نام کرده اید می بایست شماره همراه خود را در تنظیمات حساب کاربری خود در بازار وارد کرده و توسط ارسال پیامک آن را تایید نمایید تا قادر به خرید از بازار شوید.
در صفحه خرید برنامه، دکمه پرداخت از طریق بازار/مایکت را لمس کنید تا فرآیند پرداخت آغاز شود.
در صورتی که در حساب کاربری خود در مارکت اعتبار کافی داشته باشید می توانید از اعتبار آن جهت پرداخت استفاده نمایید، در غیر صورت با انتخاب درگاه بانکی دلخواه خود به صفحه درگاه پرداخت بانک هدایت شده و با ارائه اطلاعات کارت بانکی خود و وارد کردن رمز دوم کارت ( قابل دریافت از خودپرداز بانک، کارت خود) می توانید خرید را به اتمام برسانید.
روند خرید نسخه کامل برنامه کاملا در نرم افزار بازار و درگاه پرداخت بانک انجام شده و نرم افزار ۴۰۰۰ لغت هیچ دسترسی ای به اطلاعات رد و بدل شده در آن نخواهد داشت.
2. خرید از طریق وب سایت برنامه : شما همچنین می توانید لایسنس برنامه را از طریق صفحه خرید کتاب ها واقع در وبسایت برنامه خریداری کرده و سپس کد خرید دریافت شده را طبق روش شرح داده شده در رسید خرید در نرم افزار استفاده نمایید تا نرم افزار فعال سازی شود.
پس از فعال سازی نرم افزار به صفحه دانلود محتوای کتاب ها هدایت خواهید شد، که محتوای هر کتاب به ترتیب دریافت و فعال سازی می شود.

آموزش استفاده از نرم افزار

شروع آموزشبرای شروع استفاده از نرم افزار و یادگیری لغات جدید به این قسمت مراجعه کنید.
پس از کلیک بر روی این گزینه به صفحه کتاب ها هدایت می شوید که می توانید در این صفحه اقدام به خرید/بازیابی کتاب ها نمایید، جهت مشاهده کتاب های دیگر می بایست انگشت خود را بر روی کتاب اول نگه داشته و به سمت چپ بکشید.
پس از انتخاب کتاب مورد نظر، لیست دروس آن کتاب نمایش داده می شود و با کلیک بر روی درس مورد نظر صفحه لیست لغات و داستان آن درس نمایش داده می شود، در اینجا می توانید از نوار بالایی به قسمت Reading بروید.
پس از مرور هر لغت، لیست لغات به صورت رنگی نمایش داده می شود که این رنگ ها در ادامه توضیح داده شده اند.
نکته : نوار های پیشرفت در صفحه کتاب ها و همچنین در صفحه دروس نشان دهنده تعداد لغات شروع شده و یادگرفته شده است.

صفحه لغات

در این صفحه ابتدا لغت به شما نمایش داده می شود و باید سعی کنید معنی لغت را به یاد بیاورید، بعد از مدتی فکر کردن بر روی دکمه show answer کلیک کنید.
با کلیک بر روی این دکمه، اطلاعات لغت، مانند شکل رو به رو نمایش داده می شود. برای پخش فایل تلفظ می توانید از قسمت پایین، صفحه را به سمت بالا بکشید و یا بر روی دکمه مربوطه کلیک نمایید. ( در بخش تنظیمات با فعال کردن گزینه پخش خودکار تلفظ ، فایل صوتی بعد از کلیک بر روی دکمه show answer پخش خواهد شد.)
بعد از یادگیری معنی لغت و تلفظ آن حال باید به میزان یادآوری خود امتیاز دهید تا زمان تکرار بعدی این کلمه مشخص شود، کاربرد دکمه های ارزیابی به صورت زیر می باشد :

امتیازدکمهشرح عملکرد دکمه
0Didn’t knowمعنی لغت را نمی دانستید
2Very Hardبا تلاش زیادی معنی کلمه را به یاد آوردید
3Hard به یاد آوری معنی لغت کمی برای شما دشوار بود.
4Easy معنی کلمه را می دانستید.
5Very Easyبه یاد آوری معنی لغت بسیار آسان بود.

دکمه ای که به رنگ خاکستری نشان داده شده است بیانگر نمره ای است که برای اولین بار به این لغت اختصاص داده اید.
word_help

صفحه لغات


بعد از رتبه دادن به لغت، یک فلش کارت از آن ساخته شده و با توجه به رتبه انتخاب شده برای تکرار بعدی، زمان بندی شده و در دیتابیس ذخیره می شود.
لغاتی که به آنها نمره صفر اختصاص داده اید، بعد از تمام کردن لغات آن درس، برای یادگیری و مرور مجدد به شما نمایش داده خواهند شد، همچنین در صورتی که به یک لغت اشتباه نمره دادید می توانید به همان لغت برگشته و دوباره نمره بدهید، در این صورت کارت ساخته شده از لغت حذف شده و دوباره با نمره جدید ساخته خواهد شد.

Set As Learned :
بعضی از لغات هستند که شما آنها را خیلی وقت است که یاد دارید و مطمئن هستید که هیچ وقت معنی آنها را فراموش نخواهید کرد لذا ممکن است بخواهید این لغات در چرخه تکرار قرار نگیرند تا از تکرار بی مورد آنها جلوگیری شود، در این مواقع شما می توانید جهت ثبت لغت به عنوان یاد گرفته شده از این دکمه استفاده نمایید. ( در صورتی که این دکمه قابل مشاهده نیست از طریق منو می توانید به آن دسترسی داشته باشید).

زمانی که بر روی دکمه set as learned کلیک می کنید لغت مورد نظر به حالت Learned ثبت می شود و بسته به نوع دستگاه تان یکی از حالات زیر نمایش داده می شود، حالت Learning نیز به این معناست که شما در حال یادگیری این کلمه می باشید.

امکانات صفحه لغات :

• جهت پخش فایل تلفظ لغت می توانید صفحه را از قسمت پایین ( یا سمت راست در صفحه افقی ) به سمت بالا ( یا چپ در صفحه افقی ) کشیده تا منوی پخش تلفظ نمایش داده شود.
همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه پخش تلفظ به این منو دسترسی داشته باشید و یا می توانید با نگه داشتن انگشت خود بر روی نوار نارنجی رنگ Word تلفظ لغت را بدون مشاهده منوی تلفظ پخش نمایید.
شما می توانید تلفظ هر قسمت از متن درس را به صورت جداگانه پخش نمایید، برای این کار می بایست نوار رنگی هر قسمتی که مایلید تلفظ آن پخش شود را لمس نمایید. ( WordDefinitionExample )
• با انتخاب یک کلمه در متن می توانید از منوی ظاهر شده گزینه ترجمه را انتخاب نمایید تا لغت مورد نظر جهت ترجمه به نرم افزار مترجم مورد نظر ارسال شود.
• در این قسمت می توانید تمامی اطلاعات لغت را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، برای این کار کافیست از طریق دکمه منو بر روی گزینه Share Word کلیک نمایید.
• در صورتی که در متن اطلاعات لغات، خطای املایی یا مشکل ترجمه مشاهده نمودید می توانید از طریق منو بر روی گزینه Word is Wrong کلیک نمایید و اطلاعات مختصری راجع به مشکل وارد نموده و آن لغت را جهت بررسی و رفع اشکال ثبت نمایید. ( قبل از ثبت لغت به منوی تنظیمات رفته و در بخش آپدیت دیتابیس مطمئن شوید که دیتابیس برنامه به روز می باشد، سپس در صورتی که مشکل بر طرف نشده بود اقدام به ثبت لغت نمایید.)

شما می توانید معنی لغات را ویرایش نمایید، جهت ویرایش لغت می بایست بر روی دکمه Edit Word واقع در منو ( هنگام مشاهده لغت ) کلیک نمایید، در صفحه باز شده می توانید نوع کلمه، معنی، فونتیک و ترجمه مثال را ویرایش نمایید، همچنین جهت اضافه کردن یادداشت، متن مورد نظر خود را در قسمت یادداشت وارد نمایید، پس از اعمال تغییرات با فشردن دکمه ” ثبت ” اطلاعات وارد شده ذخیره خواهد شد.
در صورتی که مایلید تغییرات ایجاد شده را حذف نمایید می توانید بر روی دکمه ” حذف ویرایش ” کلیک نمایید.

امکانات صفحه داستان ( Readings ) :

در این صفحه می توانید پس از یادگیری لغات، داستان همان درس که شامل تمامی لغات آن درس می باشد را همراه با فایل تلفظ مطالعه نمایید.
• در اینجا نیز به مانند صفحه لغات می توانید یک کلمه را در متن انتخاب کرده و آن را برای ترجمه به نرم افزار مترجم مورد نظر ارسال نمایید.
• می توانید فایل تلفظ را به حالت تکرار توسط نگه داشتن دکمه پخش فایل تلفظ پخش نمایید، همچنین می توانید صفحه دستگاه را خاموش کرده و به تلفظ داستان گوش دهید.
• از آنجایی که تمامی لغات درس در متن داستان نیز موجود می باشند این امکان فراهم شده است که بتوانید آن لغات را به صورت برجسته در متن داستان مشاهده نمایید، این امکان به صورت پیش فرض غیر فعال می باشد، جهت فعال کردن آن، به قسمت تنظیمات رفته و گزینه ” برجسته نمودن متن داستان ” را فعال نمایید. ( این قابلیت به دلیل وجود یک مشکل در نسخه ۴،۱،۱ سیستم عامل اندروید، در این نسخه قابل اجرا نیست. )

صفحه کارت های امروز

کارتهای امروز بعد از مطالعه لغات در بخش دروس و ارزیابی کردن آنها، طبق زمانبندی محاسبه شده برای هر لغت، در صورتی که زمان مرور کارت امروز باشد در این بخش برای مرور نشان داده خواهد شد، عدد موجود بر روی دکمه نشانگر تعداد لغاتی است که برای امروز باید مرور نمایید. نحوه کار با این صفحه همانند صفحه لغات در بالا می باشد.
عدد مقابل کلمه ‘باقیمانده’ بیانگر تعداد لغاتی است که هم اکنون باید مطالعه نمایید، همچنین در صورتی که در هنگام مرور لغات، معنی کلمه ای را به خاطر نیاوردید و نمره صفر را به آن اختصاص دادید، این کلمه در لیست ‘مرور مجدد’ قرار خواهد گرفت تا پس از مرور چند لغت، دوباره آن را مرور نمایید.در این صفحه دکمه ای که به رنگ خاکستری نشان داده شده است بیانگر نمره ای است که برای آخرین بار به این لغت اختصاص داده اید.
گزینه اضافه شده به منو : Open word in book : در صورت نیاز می توانید با این گزینه به صفحه آن لغت، واقع در دروس کتاب بروید.


در صفحه کارت های امروز این امکان فراهم شده است که شما بتوانید لیستی از لغات باقیمانده و لغاتی که باید دوباره مرور نمایید را مشاهده نمایید، برای این کار تنها کافیست بر روی قسمت آبی رنگ باقیمانده و یا قسمت قرمز رنگ مرور مجدد کلیک نمایید تا لیست لغات نمایش داده شود، در این لیست با کلیک بر روی هر لغت، آن لغت نمایش داده شده و می توانید به آن نمره اختصاص دهید، پس از آن لغتی که قبل از نمایش لیست مشاهده می نمودید به شما نمایش داده خواهد شد.

نحوه دانلود فایل های برنامه

در این بخش می توانید فایل های صوتی تلفظ برنامه و همچنین تصاویر لغات را با سرعت بالا و به صورت مستقیم دانلود نمایید. در هنگام دانلود می توانید نرم افزار را بسته و به کار دیگری مشغول شوید.
اگر حجم حافظه داخلی شما کم است یا مایل به دانلود فایل ها در حافظه خارجی هستید می توانید از قسمت تنظیمات مسیر دانلود و ذخیره فایل ها را تغییر دهید.
در صورتی که به هر دلیلی نتوانستید از داخل نرم افزار فایل های صوتی یا تصاویر را دانلود نمایید می توانید با مراجعه به این صفحه فایل های صوتی را دریافت نموده و طبق آموزش آنها را نصب نمایید.

صفحه تنظیمات برنامه

در اینجا به بررسی گزینه های واقع در تنظیمات می پردازیم :

۱، پخش خودکار تلفظ : برای سهولت در استفاده از نرم افزار و پخش فایل های تلفظ هنگام مطالعه کلمات این گزینه قرار داده شده است تا هنگامی که بر روی دکمه show answer کلیک می کنید تلفظ کلمه بلافاصله پخش شود.

۲، اندازه قلم : در صورتی که مایل به تغییر اندازه متن درس در صفحه لغات هستید می توانید از این گزینه استفاده نمایید، با تغییر اندازه قلم و مشاهده نتیجه می توانید به اندازه دلخواه دست یابید.

۳، حالت نمایش صفحه : هنگام مطالعه لغات در صورتی که چرخش صفحه گوشی شما فعال باشد و گوشی را بچرخانید تلفظ لغت در صورت درحال بخش بودن متوقف می شود و در گوشی های با صفحه بزرگ تر رابط کاربری تغییر خواهد کرد، برای جلوگیری از چرخش های ناخواسته می توانید از این گزینه استفاده نمایید تا همیشه حالت مورد نظر ثابت بماند.

۴، زمان یادآوری : هنگامی که مطالعه لغات را شروع می کنید، هر روز لغاتی برای مرور آماده خواهند شد، توسط این گزینه می توانید تعیین نمایید در چه ساعتی از روز مایل به مرور لغات هستید تا نرم افزار در آن ساعت به شما یادآوری کند؛ همچنین تعداد لغاتی که برای مرور آماده است بر روی آیکن برنامه نمایش داده می شود.( مخصوص لانچر های Touchwiz سامسونگ ).

۵، انتخاب مسیر فایل ها : از گزینه می توانید برای تغییر مسیر دانلود و ذخیره فایل های صوتی که در قسمت دانلود به آن اشاره شده است استفاده نمایید، بعد از انتخاب مسیر، پیغامی به شما مبنی بر جابه جایی فایل ها نمایش داده خواهد شد، با انتخاب گزینه “بله” فایل هایی که در مسیر قبلی ذخیره شده اند به محل جدید منتقل می شوند، با انتخاب گزینه “خیر” برای جلوگیری از پراکندگی فایل ها و بلا استفاده بودن مسیر قبلی، فایل های موجود در مسیر قبلی حذف خواهند شد.

۶، نمایش روز تکرار : فعال کردن این گزینه تعداد روزهایی که باید سپری شود تا لغت مورد نظر برای مرور مجدد فراهم شود بر روی دکمه های ارزیابی نمایش داده خواهند شد، ما این گزینه را برای راحت تر شدن انتخاب دکمه های ارزیابی غیر فعال نموده ایم، زیرا با نمایش روز های تکرار کاربر ممکن است بر اساس تعداد روزها اقدام به انتخاب دکمه ای نمایید در صورتی که باید بر اساس دشوار بودن کلمه به آن امتیاز داده شود و کار محاسبه تعداد روز های تکرار بر عهده برنامه باشد. در عین حال در صورتی که با نرم افزار زیاد کار کرده و با الگوریتم تکرار آن آشنایی کامل پیدا کرده اید می توانید این گزینه را فعال نمایید، تا در انتخاب دکمه ها به شما کمک کند.

۷، نمایش ترجمه : به صورت پیش فرض ترجمه لغات و مثال ها نمایش داده می شوند، در صورتی که مایل به تمرین بیشتر و دشوار تر و یادگیری لغات به صورت انگلیسی هستید می توانید این گزینه را غیر فعال نمایید.

۸، تنظیم زمان یادگیری : الگوریتم تکرار لغات برنامه به صورتی است که، لغاتی که برای مرور اماده می شوند و شما دوباره ارزیابی می نمایید در صورت آسان بودن لغت فاصله تکرار آنها با یک ضریب خاص بیشتر خواهد شد به طوری که ممکن است یک لغت یک ماه دیگر برای مرور دوباره نمایش داده شود، برای جلوگیری از ازدیاد لغات هنگام مرور دوباره، این گزینه فراهم شده است، شما توسط این گزینه تعیین می نمایید در صورتی که فاصله زمانی تکرار یک لغت از این تعداد روز بیشتر شود لغت مورد نظر به صورت یادگرفته شده ثبت شود و دیگر برای مرور مجدد نمایش داده نشود.

۹، آمار و اطلاعات : در این قسمت می توانید میزان یادگیری لغات و پیشرفتتان را مشاهده نمایید.
همچنین با کلیک بر روی هر گزینه لغات مربوط به آن نمایش داده شده و نیز با کلیک بر روی هر لغت متن درس آن نمایش داده می شود.

۱۰، آپدیت دیتابیس : در ترجمه متن های برنامه و حتی متن انگلیسی کتاب اصلی ممکن است خطاها و اشتباهاتی رخ داده باشد، ما دیتابیس برنامه را به مرور زمان به روز رسانی خواهیم نمود تا اشکالات آن به طور کامل بر طرف شود، در این قسمت می توانید آپدیت های جدیدی که برای دیتابیس برنامه منتشر شده است را دریافت نمایید؛ همچنین از شما خواهش مندیم در صورت مشاهده هر گونه اشکال در متن درس آن را به ما گزارش دهید تا تصحیح شود.

۱۱، پشتیبان گیری : در خیلی از نرم افزار های مشابه کاربران به دلیل نبود امکان پشتیبان گیری از برنامه ها ناراضی بودند که در عین حال یک مورد ضروری در چنین برنامه هایی می باشد. در این قسمت می توانید از میزان پیشرفت خود و کلماتی که شروع کرده اید یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید تا درصورت حذف نرم افزار و یا خرید گوشی دیگر بتوانید به راحتی یادگیری لغات را ادامه دهید.
نکته مهم : فایل های پشتیبان در حافظه داخلی گوشی و در پوشه ای به نام ۴۰۰۰Essential English Words ذخیره می شوند.

۱۲، حذف فایل های صوتی : در این قسمت این امکان برای شما فراهم شده است که هنگامی که یک کتاب را به صورت کامل یاد گرفتید بتوانید فایل های تلفظ آن را در صورتی که دیگر نیازی ندارید حذف نمایید.
نکته : قبل از حذف نمودن نرم افزار توسط این گزینه فایل های صوتی را حذف نمایید زیرا این کار به صورت خودکار در هنگام حذف نرم افزار اتفاق نمی افتد و فایل های صوتی در حافظه شما باقی می ماند.

۱۳، عملکرد دکمه استارت : دکمه “شروع یادگیری” واقع در صفحه اصلی نرم افزار شما را به صفحه کتاب ها هدایت می کند، در صورتی که تا مدتی قصد خواندن کتاب دیگری را ندارید می توانید توسط این گزینه کتابی را که در حال مطالعه هستید انتخاب نموده تا بعد از کلیک بر روی دکمه شروع به صفحه دروس آن کتاب هدایت شوید.

۱۴، برجسته نمودن متن داستان : در کتاب اصلی برنامه، در قسمت داستان ها لغاتی از همان درس که در متن داستان به کار گرفته شده است به صورت برجسته نمایش داده شده است، توسط این گزینه می توانید داخل نرم افزار هم این لغات را به صورت برجسته شده در متن داستان برای آشنایی بیشتر با لغات نمایش دهید.

۱۵، نحوه دانلود تصاویر : تصاویر لغات هنگام مطالعه متن درس دانلود خواهند شد، با این گزینه می توانید نحوه دریافت تصاویر را مشخص نمایید، گزینه های موجود :

  • به صورت خودکار : با فعال کردن این گزینه به محض وارد شدن به صفحه لغات، در صورتی که تصاویر قبلا دریافت نشده باشند به صورت خودکار دانلود می شوند. ( این گزینه برای اینترنت های همراه پیشنهاد نمی شود )
  • به صورت دستی : برای دریافت تصویر لغت مورد نظر هنگام مطالعه کلمات باید از طریق منو بر روی گزینه ” Download Picture ” کلیک نمایید، در غیر این صورت تصویر خطا نمایش داده می شود.
  • هنگام نمایش جواب : هنگام مطالعه لغات با کلیک بر روی دکمه ” نمایش پاسخ ” تصویر لغت مورد نظر دانلود و نمایش داده می شود. ( گزینه پیشنهادی برای دستگاه هایی با میزان رم پایین )

۱۶، انتخاب مترجم : در نرم افزار این امکان فراهم شده است تا با انتخاب یک لغت از متن درس و یا داستان بتوانید آن را به مترجم های دلخواه خود برای ترجمه ارسال نمایید تا هنگام مطالعه اگر لغتی برایتان نا آشنا بود معنی آن را به راحتی پیدا کنید.
برای اطلاع از نحوه نصب نرم افزارهای مترجم به صفحه آن واقع در وبلاگ مراجعه نمایید.

۱۷، نصب فایل های صوتی : در صورتی که در دانلود فایل های صوتی از طریق موبایل مشکل دارید می توانید فایل های فشرده حاوی فایل های تلفظ را از این صفحه دریافت نموده و از طریق این گزینه آنها را نصب نمایید.

۱۸، نصب تصاویر لغات : شما می توانید تصاویر لغات را نیز به صورت یکجا از سایت دریافت نموده و توسط این گزینه آنها را نصب نمایید، تا بتوانید در نرم افزار بدون وصل بودن به اینترنت تصاویر را مشاهده نمایید، در این صفحه می توانید تصاویر را طبق روش گفته شده دریافت و نصب نمایید.

۱۹، نمایش تصویر لغت : در صورتی که نمی خواهید تصاویر لغات را هنگام مطالعه آنها مشاهده نمایید می توانید این گزینه را غیر فعال نمایید.

۲۰، انتخاب سوال : با تنظیم این گزینه می توانید تعیین نمایید که چه کلمه قبل از مشاهده جواب نمایش داده شود ( کلمه انگلیسی و یا معنی آن ).

۲۱، مرور لغات در انتها : در نسخه های قبلی نرم افزار، در صفحه ” کارت های امروز “، در صورتی که معنی لغتی را نمی دانستید و بر روی دکمه ” نمی دانستم ” کلیک می کردید، لغت مورد نظر پس از مرور تعدادی لغت دیگر مجدد به شما نمایش داده میشد. دلیل این کار این است که شما می بایست قبل از کلیک بر روی دکمه ” نمی دانستم ” معنی آن را یاد می گرفتید، حال به جهت فراموش نشدن معنی یاد گرفته شده لغت مورد نظر پس از مرور چند لغت دیگر به شما نمایش داده میشد تا آن را دوباره ارزیابی نمایید. این امکان برای برخی از کاربران به هنگام مرور تعداد زیادی از لغات خسته کننده به نظر می رسید، لذا در این نسخه امکانی فراهم شده است که شما بتوانید لغاتی که یاد نداشته اید را در انتهای مرور لغات امروز، مجدد مرور نمایید و دیگر در بین لغات دیگر نمایش داده نشوند.

فارسی